Tere tulemast, külaline!

 

Info Endrik Randoja
edukam
Materjalid: 13
Tellijad: 0


Sugu: Male
Vanus: 35
Riik: EE

Saada sõnum
Lisa sõprade sekka
Lisa kommentaar
Blokeeri kasutaja
Järgi

Endrik Randoja on Offline!

Edukam - mitmekülgsuse võlu
Edukami põhiolemus on võimalus üles laadida ja jagada õppematerjale, eeskätt videot. Aga miks? Milleks on vaja seda teha? Ma ei ole küll pedagoog kuid näen siin lapsevanemana mitmeid väärtusi. Esiteks loob see minu lapsele uue ja huvitava õppimiskanali. Ta istub niikuinii päris palju arvutis, tehku seal siis midagi kasulikku :) Teisalt võimaldab see minul kui lapsevanemal saada ülevaadet ja aimu, mis koolis toimub, mida õpetaja oluliseks peab, võimaluse kaasa rääkida ja suhelda. Ja eks see ole õpetajalegi huvitav võimalus köita õpilasi, kelle tähelepanu on aasta-aastalt raskem võita.

Võtame või selle Suurbritannia talendisaate klipi. Mida saab selle klipiga noorele õpetada? Kuidas seda enda jaoks Edukamis tööle panna? Esmalt juba sellega, et seda ei ole vaja eraldi toota ja filmida, netis on palju materjali, mida saab õppetöös ära kasutada. Aga vaatame lähemalt, milliseid sõnumeid selle ühe klipiga edastada saab?

Esimesel pilgul on tegemist muusikateosega. Ja see ongi suurepärane materjal tutvustamaks klassikalise muusika üht olulist teost. Väga kvaliteetselt esitatuna. Aga mis seal veel on? Klipp on inglisekeelne, st et ka inglise keele tunnis on sellele rakendust. Klipis esinevad inimesed räägivad inglise keelt erineva aktsendiga, huvitav miks?

Aga millest see klipp veel räägib? See näitab inimeste emotsioone. Võrrelge kohtunikke meie talendisaate kohtunikega ja te näete, et meie rahvustel on temperamendivahe. Miks on erinevatel rahvustel erinev temperament? Aga veel? Susan Boyle on tegelikult keskeale lähenev pere-ema, kes hoolimata oma talendist, pole kunagi varem rahvale esineda saanud. See klipp näitab, et iial ei tohi oma unistustest loobuda, tuleb proovida oma talenti avada ja unistused saavad teoks.

Ehk näeb keegi siin veel teisigi tasandeid, kuid ehk näitab see näide, et audiovisuaalset materjali saab kasutada palju laiemalt, kui esmapilgul tundub ja et internet kubiseb materjalist, millel on suur õpetusväärtus kuid mis pole algselt õpetamiseks üldse loodudki.

Kommentaarid
Päeviku selle kande kohta pole kommentaare.

Lisa kommentaar
Kommentaar:


Turvapildi kinnitamine: